DEMRE & KEKOVA & BATIKKENT YAT TURU

 • DEMRE & KEKOVA & BATIKKENT YAT TURU
 • DEMRE & KEKOVA & BATIKKENT YAT TURU
 • DEMRE & KEKOVA & BATIKKENT YAT TURU
 • DEMRE & KEKOVA & BATIKKENT YAT TURU
 • DEMRE & KEKOVA & BATIKKENT YAT TURU
 • DEMRE & KEKOVA & BATIKKENT YAT TURU
 • DEMRE & KEKOVA & BATIKKENT YAT TURU
 • DEMRE & KEKOVA & BATIKKENT YAT TURU
İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 05339161419
 • 05355485157
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • 0533 916 14 19
Tıklayın Biz Sizi Arayalım

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Hakkında Genel Bilgiler DEMRE & KEKOVA & BATIKKENT YAT TURU

TUR PROGRAMI

KENDİ GİDECEKLER İÇİN HER GÜN - ANTALYA DAN SERVİSLE GİDECEKLER İÇİN HER ÇARŞAMBA - CUMARTESİ ve PAZAR GÜNLERİ TUR ÇIKIŞIMIZ VARDIR

Sevgili misafirlerimiz sizleri Kekova, üç tarafı dağlarla çevrili doğa ile tarihin bütünleştiği ve turkuaz denizin binlerce koyla çevrildiği bir yeryüzü cennetidir. Aslında Kekova dediğimiz bölge; kıyıda kurulmuş Üçağız eski adı ile (Theimussa) ve buradan teknelerle ulaşılan, üzerinde kalenin bulunduğu Kaleköy (Simena ) ve karşısında boylu boyunca uzanan tarihi batık şehrin bulunduğu Kekova Adası’dır. Kekova bölgesinde bulunan eski Simena antik kenti üzerinde kurulmuş olan Kaleköy yarımada olmasına rağmen ulaşım sadece teknelerle sağlanmaktadır. Üzerinde Haçlılardan kalma kalesi bulunan Kaleköy şirin ara sokakları ile de ilgi odağı halindedir. Kekova’da Kaleköy’e gidip mutlaka şeftalili dondurmanın tadına bakmalısınız. Simena yarımadasının hemen karşısında bulunan Kekova Adası Likyalılar döneminde yani ikinci yüzyılda depremlerle yerle bir olmuş fakat Bizanslılar döneminde yeniden kurulup gelişmiş. Ancak Bizanslılar Arap istilaları yüzünden adayı terk etmek zorunda kalmışlar. 1990 yılından itibaren Kekova Adası, Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından sit alanı ilan edilmiş ve Kekova Adası’ndaki batık şehrin olduğu yerlerde yüzmek yasaklanmıştır. Ancak Kekova Adası’nın hemen yanında bulunan Tersane koyunda da Bizanslılardan kalma kilise kalıntıları görülmekte ve hemen Kekova Adası’nın dibinde olmasına rağmen burada yüzme imkânı da bulunmaktır. Sadece tekne ile gelebileceğiniz Tersane Koyu’nda hem yüzebilir hem de karaya çıkıp tarihi kalıntıları görebilirsiniz. Yine bu bölgede bulunan ve adı gibi olan Akvaryum Koyu, yüzmek için can atacağınız bir koy olup, Kekova da bulunan bu koya sadece tekne ile ulaşım sağlanmaktadır. Kekova Adası’nda bulunan batık şehir, önemli bir tarihe sahip olduğu için Kekova yat turu kaçınılmaz olmaktadır. Tur programını detaylı açıklamadan önce belirtmek isteriz ki biz, özel tekne turları yaptığımız için programlarımızı hava şartları, koyların doluluk oranı ve misafirlerimizin arzuları doğrultusunda belirliyoruz. Diğer tur tekneleri ile aynı koyları paylaşmak yoğunluğa sebep olduğu için misafirlerimizin kendilerini rahat ve özgür hissedebileceği sakin koyları tercih ediyoruz.

Turumuza Antalya dan ortalama 2,5 saatlik 160 km bir yolculuk ile Demre Üçağız limanına varılmaktadır.

Turumuza ilk olarak bir günaydın ile sabah 06:30 da sizleri bulunmuş olduğunuz ana caddelerde ki güzergahınızdan alarak başlıyoruz. 2,5 saatlik yolculuğumuzdan sonra Demre Üçağız limanında bizleri bekleyen yatımıza yerleşip saat 10:30 da kendimizi Akdeniz’in soğuk ve berrak sularına bırakıyoruz. Yatımız her koyda ortalama bir saat yüzme ve güneşlenme molası vermektedir. Bu esnada Tavuk Izgara ve ev yemeği tadında ki zeytinyağlı mezelerimiz ile öğlen yemeğimiz hazır olurken demir atan yatımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından bir başka koya doğru hareket ediyoruz. yüzme molalrımızın bitiminde 17:00 de limana dönüyoruz.

Sevgili misafirlerimiz burada turu turumuz bitmiyor tabi ki de araçlarımıza yerleştik den sonra yolumuza devam ederek Antalya’ya 20:30 civarı almış olduğumuz noktalar da sizlerle vedalaşarak bir sonraki turumuzda sizleri tekrar aramızda görmek temennisi ile ayrılıyoruz. Hoş çakalın dostça kalın bizimle kalın katılımınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz.

HAVA MUHALEFETİ GİBİ DURUMLARDA KAPTANIN ROTA DEĞİŞİKLİĞİ
HAKKI SAKLIDIR. 

TUR ÜCRETİ

 Demre limanına kendi gelen kişi başı  150 TL

Demre limanına kendi gelen 3-12 yaş    130 TL

ANTALYA dan ULAŞIM + TEKNE TURU  KİŞİBAŞI   220 TL
 ANTALYA dan ULAŞIM + TEKNE TURU 3-12 yaş     200 TL

TarihKişi BaşıÇocukTaksitler
30.05.2021
31.10.2021
150,00 TL0 - 0 Yaş Ücretsiz
5 - 12 Yaş 130,00 TL
Taksitler »
Turun düzenlendiği günler: Çarşamba, Cumartesi, Pazar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 

 • Yat gezisi
 • Yat’ta öğle yemeği ( Tavuk Izgara - Yoğurtlu Makarna - Bezelye - Salata - Saksuka - Meyhane Pilavı )

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri
 • Yemekte ve teknede yapılacak ekstralar ve içecekler
Ek Bilgiler

AZİZ NİKOLAOS’IN SON MEKANI

Patara’da doğup Psikoposluk yaptığı Myra’da hayata gözlerini yuman Aziz Nikolaos, nam-ı diğer “Noel Baba” adına yaptırılmış mezar kilisesinde ziyaretçilerini bekliyor.

Noel Baba’nın sonsuz uykusuna bu mekanda daldığına inanılıyor.

ÇALINAN KEMİKLERİ BARİ’YE GÖTÜRÜLDÜ

Likya Birliği Meclis Binasına ev sahipliği yapan dönemin önemli liman şehirlerinden Patara’da, M.S. 300 yılında zengin bir buğday tüccarının oğlu olarak dünyaya geldi Aziz Nikolaos. Çocuk ve denizcilerin koruyucu azizi kabul edilen Aziz Nikolaos, Demre sınırlarındaki Myra’nın Piskoposu oldu ve 365 yılının 6 Aralık’ında, 65 yaşındayken öldüğüne inanıldı. Bölgeye Osmanlı Devleti’nin hakim olmasının ardından, Haçlı Seferleri sırasında İtalya’nın Bari Şehrinden gelen tüccarlarca çalınan kemikleri Bari adına yaptırılan bazilikaya gömüldü.

KİLİSENİN DUVARLARINA MUCİZELER RESMEDİLMİŞ

“Mucizelerin Azizi” olarak bilinen Aziz Nikolaos adına Myralılar tarafından yaptırılan ve çeşitli dönemlerde tadilat gören kilise duvarlarında Aziz Nikolaos’ın gerçekleştirdiğine inanılan mucizeler resmedilmiş.

Kilisenin içindeki,balık pulları ve akanthus yapraklarıyla süslü Roma Dönemi’ne ait lahdinse sonsuz uykusuna yatan Noel Baba’ya ait olduğu düşünülüyor. Ayrıca Antalya Müzesi’nde de Aziz Nikolaos’a ait olduğu düşünülen kemikler sergileniyor.

Kekova, üç tarafı dağlarla çevrili doğa ile tarihin bütünleştiği ve turkuaz denizin binlerce koyla çevrildiği bir yeryüzü cennetidir. Aslında Kekova dediğimiz bölge; kıyıda kurulmuş Üçağız eski adı ile (Theimussa) ve buradan teknelerle ulaşılan, üzerinde kalenin bulunduğu Kaleköy (Simena ) ve karşısında boylu boyunca uzanan tarihi batık şehrin bulunduğu Kekova Adası’dır. Kekova bölgesinde bulunan eski Simena antik kenti üzerinde kurulmuş olan Kaleköy yarımada olmasına rağmen ulaşım sadece teknelerle sağlanmaktadır. Üzerinde Haçlılardan kalma kalesi bulunan Kaleköy şirin ara sokakları ile de ilgi odağı halindedir. Kekova’da Kaleköy’e gidip mutlaka şeftalili dondurmanın tadına bakmalısınız. Simena yarımadasının hemen karşısında bulunan Kekova Adası Likyalılar döneminde yani ikinci yüzyılda depremlerle yerle bir olmuş fakat Bizanslılar döneminde yeniden kurulup gelişmiş. Ancak Bizanslılar Arap istilaları yüzünden adayı terk etmek zorunda kalmışlar. 1990 yılından itibaren Kekova Adası, Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından sit alanı ilan edilmiş ve Kekova Adası’ndaki batık şehrin olduğu yerlerde yüzmek yasaklanmıştır. Ancak Kekova Adası’nın hemen yanında bulunan Tersane koyunda da Bizanslılardan kalma kilise kalıntıları görülmekte ve hemen Kekova Adası’nın dibinde olmasına rağmen burada yüzme imkânı da bulunmaktır. Sadece tekne ile gelebileceğiniz Tersane Koyu’nda hem yüzebilir hem de karaya çıkıp tarihi kalıntıları görebilirsiniz. Yine bu bölgede bulunan ve adı gibi olan Akvaryum Koyu, yüzmek için can atacağınız bir koy olup, Kekova da bulunan bu koya sadece tekne ile ulaşım sağlanmaktadır. Kekova Adası’nda bulunan batık şehir, önemli bir tarihe sahip olduğu için Kekova yat turu kaçınılmaz olmaktadır.

Genel Şartlar

İptal Şartları

Vize Bilgileri

DEMRE & KEKOVA & BATIKKENT YAT TURU Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?