Doğu Karadeniz Turu

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0535 548 51 57
 • 0850 205 37 65
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • 0533 916 14 19

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Doğu Karadeniz Turu Hakkında Genel Bilgiler

TUR PROGRAMI

                                                                   

 

1. Gün

ANTALYA – KONYA - KIRIKKALE-SAMSUN

Akşam saat 20.00’da Belirtilen Noktalardan Alınarak  Konya-Kırıkkale yoluyla Samsun’a Hareket.Gece yolculuğu. ( Alanya - Manavgat - Serik ve Kemer den servis araçlarımız mevcutdur )

 

2. Gün

SAMSUN, TERME, ÜNYE, FATSA, ORDU  

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı ( extra ) aldıktan sonra Havza/Kavak Yolu’ndan Samsun'a (Amisos) ulaşıyoruz. İlk durağımız Karadeniz Bölgesi’nin tarih ve arkeolojisini en iyi aktaran Samsun Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi olacak. Müze ziyaretinin ardından milli mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası ve Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun bire bir rekonstrüksiyonunu görüp fotoğrafladıktan sonra Terme ( Thermiskyra ) Ünye (Onea), güzergahı üzerinden Fatsa (Phadassia)’ya varıyoruz. Deniz savunmasının en güzel örneklerinden birisi olan Bolaman Kalesi ve sivil mimarinin eski örneklerinden olan Haznedaroğlu Konağı’nı görüp fotoğrafladıktan sonra Ordu ( Cotyora )’ya hareket Otelimize yerleşmeden önce şehri panoromik olarak görebileceğimiz deniz seviyesinden 475 m yükseklikteki Boztepe’yi fotoğraflıyoruz. Daha sonra yol yorgunluğumuzu atabileceğimiz, Ordu’da(Kotyora) bulunan otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama Kubaliç  otel vb. https://kubalic-hotel.business.site/


 

3. Gün

ORDU,SÜMELA MANASTIRI, AYASOFYA, ATATÜRK KÖŞKÜ, GÜMÜŞÇÜLER  

Sabah otelde alınan kahvaltı ( 07.00 ) sonrası hareketle Ordu ( Kotyora ) Giresun üzerinden Tirebolu’ya doğru hareket ediyoruz. Burada çayın üretimini aşama aşama görebileceğimiz Çay Fabrikası gezimizin ardından Giresun ve Trabzon’un sahil ilçeleri yoluyla Akçaabat’a geliyoruz. Öğle yemeğinde leziz Akçaabat Köftesi’ni tadarak Trabzon Merkez turumuzla başlıyoruz. Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden birisi olan ve şuan müze olarak kullanılan Trabzon Ayasofya’sı ilk durağımız. Sonraki durağımız ise Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Atatürk Köşkü. Trabzon’a özgü gümüş Kazaz ve Hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı Saray Gümüş’teki mola sonrası Maçka’ya hareket ediyor ve Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan ve Karadeniz denilince ilk akla gelen yer olan 1650 m. yükseklikteki Karadağ'ın eteklerindeki Sümela Manastırı, Ayazma, Kaya Kilisesi ve Su Kemerleri’ni geziyoruz. Gezimizin sonunda otelimize hareket ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama uzunkum  otel vb. 


 

4. Gün

KALEGON,GELİNTÜLÜ,KAÇKARLAR,ZİLKALE,PALOVİT ŞELALESİ

Sabah kahvaltı sonrası hareketle otobüsümüz ile yapacağımız keyifli yolculukla Rize üzerinden Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz. Ayder’in Köşkü sayılan Kalegon’a ulaşarak Gelintülü Şelalesi’ni gördükten sonra dileyenler kısa yürüyüşler yapabilirler. Fırtına Deresi kenarındaki restoranımızda tadabileceğimiz yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeği molası sonrası  Fırtına Deresi Kenarında Molada dileyen misafirlerimiz doğanın ve yeşilin tüm güzelliklerini yaşayabilir ya da ekstra rafting yapabilirler. Belirlenen zamanda buluşma sonrası aracımızla Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Kaçkarlar’ın Fırtına Vadisi boyunca doğa turu yapacağız. Eko sistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi boyunca ilerleyerek Cenevizliler’den kalma tek kemerli köprüleri yol boyunca görüyor ve günümüze kadar en iyi durumda gelen Çinçiva Köprü’sünü görüp fotoğraflıyoruz. Sonrasında ise bir tepe üzerine kurulmuş olan ülkemizde görülmesi en güzel yerlerinden Zilkale’ye ulaşacağız. Zilkale’nin görülmesi sonrası bineceğimiz minibüslerimizin bizleri götüreceği yer bir diğer harika Palovit Şelalesi olacak. Fotoğraflar çekip, doğa yürüyüşü yapacağımız burada, eşsiz doğal güzellikler bizlere eşlik edecek. Ardından Akşam yemeği ve konaklama otelimizde Elikti butik  otel vb. 

 

 

5. Gün

BATUM,GÜRCİSTAN,RİZE

DİKKAT ÖNEMLİ BİLGİ: 
*Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC. vatandaşları, Batum'a, üzerinde TC. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır.
*Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM' a geçişleri için NOTER’den onaylı MUAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. 


Sabah kahvaltı sonrası hareketle otobüsümüz ile Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. TC. nüfus cüzdanı ile Gürcistan sınır kapısını geçip komşu ülkede Batum iline ulaşıyoruz. Gönye Kalesi’ni fotoğraflıyoruz. Ardından Çoruh Nehri’ni geçerek Batum’a ulaşacağız. Dünyadaki bütün bitki türlerini barındıran Botanik Parkı’nı gezdikten sonra Gürcü Mutfağının lezzetlerini doyasıya tadacağınız öğle yemeği molası vereceğiz. Orta Camii, Etnografya Müzesi, Şehir Parkı, Batum Limanı Avrupa Meydanı ve Medea Anıtı gezileri ardından verilen yeterli serbest zaman sonrası Türkiye’ye tekrar giriş yapıyoruz. Rize’de bulunan otelimize hareket ederken yol güzergahımız üzerinde bulunan Rize bezi üretim ve satış işletmesinde verilen yeterli zamanda, dileyen misafirlerimiz Rize bezi alışverişi yapabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Elikti butik  otel vb.

 

 

6. Gün

UZUNGÖL,YENTE,SARIKAYA YAYLALARI,SÜRMENE

Sabah kahvaltısı sonrası otobüsümüzle Uzungöl’e hareket ediyoruz. 1. Seçenek Uzungöl Kenarında Mola dileyen misafirlerimiz Uzungöl’ün yanındaki yürüyüş parkurlarında doğanın ve yeşilin tüm güzelliklerini yaşayabilir. Dileyenler EKSTRA Helikopter turu yaparak Kaçkar dağlarının muhteşem manzarasını seyretme imkanı bulabilirler. 2. Seçenek ekstra ( Kişi Başı 35 TL) belirlenen saatte bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Yüksek Yayla turumuza başlıyoruz. Muhteşem orman manzarası eşliğinde Karadeniz’in 30 ağaç çeşidinin aynı yerde yetiştiği bölgeyi keşfetmek için yüksek yaylalara doğru çıkmaya başlıyoruz. Bladi Yaylası’nı fotoğrafladıktan sonra tekrar minibüslerimize binerek Yente (Yenita) Yaylası’na ulaşıyoruz. İsteyen misafirlerimizle birlikte muhteşem manzara eşliğinde Sarıkaya Yaylası’na kadar yürüyoruz. Yürümeyip Yente’nin keyfini çıkaran misafirlerimiz ise verilen zamanla birlikte minibüslere binerek yürüyüş yoluna yetişiyor ve Uzungöl’ü en yüksekten fotoğraflıyoruz


NOT: Bladi – Yente – Sarıkaya Yayla üçlüsünün hava koşulları sis vb. yüzünden gezilemeyecek olması ihtimalinde Haldizen ( Demirkapı ) Yaylası turu bunun yerine gerçekleştirilecektir. Sürmene’de meşhur bıçaklarını almanız için vereceğimiz mola sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde Uzunkum otel vb.

 

 

7. Gün

TRABZON,ORDU,SAMSUN-AMASYA

Sabah kahvaltısı ardından hareketle dönüş yolculuğumuz başlıyor. Trabzon’un sahil yolu ilçelerini izleyerek Giresun – Ordu – Samsun üzerinden Amasya’ya varışla birlikte   şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya'yı gezmeye başlıyoruz. Amasya'da Hazeranlar Konağı, Amasya Kalesi, Kızlar Sarayı ve Kral Kaya Mezarları’nı inceliyoruz. Cilanbolu Kuyusu’nun işlevini dinleyerek şehri kuşbakışı görmek amacıyla Çakallar Tepesi’ne çıkıyoruz ve kuşbakışı Amasya’yı, Yeşilırmak’a uzanan cumbaları, koca bir tarihe ait yapıları, köprüleri, kenti saran sarp kayalıklara oyulmuş mezarları ve kente yayılmış asırlık çınarları görüyoruz..Sonrasında İlhanlılar Dönemi’nden kalma Mumyalar Müzesi’ni gezip Otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Büyük amasya otel  vb. 

 

 

8. Gün

AMASYA-ÇORUM-ANKARA-KONYA-ANTALYA 

Sabah kahvaltısından sonra Amasya gezimizi tamamlayıp Çorum Ankara Konya üzerinden  Antalya’ya hareket.Varış ve turumuzun sonu. Bir Başka turda Görüşmek Dileğiyle HOŞÇAKALIN

0-5 YAŞ ARASI (koltuk istenirse ) 600 TL

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  25 Temmuz • 22 Ağustos
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  25.07.20201750.00 TL2350.00 TL 1700.00 TL0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 11 Yaş 1500.00 TL
  Taksitler »
  22.08.20201750.00 TL2350.00 TL 1700.00 TL0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 11 Yaş 1500.00 TL
  Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Tüm ulaşımlar
  • 6 Gece konaklama
  • 6 Akşam yemeği
  •  6 Sabah kahvaltısı
  • Rehberlik hizmetleri
  • Seyahat sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
  • Dönüş Akşam Yemeği
  • Tüm Öğlen Yemekleri
  • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
  • Tüm Özel Harcamalar 
  • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
  • Müze Giriş Ücretleri
  • Yurtdışı Çıkış Harcı (Batum)
  • Gürcistan Geçiş Ücreti
  • Boztepe Teleferik Ücreti
  • Zilkale Palovit Şelalesi Turu Kişi Başı 25TL
  • Uzungöl Karaster Yaylası Kişi Başı 35TL
  • Borçka Karagöl 40TL
  Ek Bilgiler

  Genel Şartlar

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Doğu Karadeniz Turu Hakkındaki görüşleriniz

  Benzer Turlar