ENDÜLÜS

 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
 • ENDÜLÜS
Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a

1. Gün ANTALYA - İSTANBUL – MADRİD

Antalya Havalimanı iç hatlar terminalinde sabah saat 01.35 de buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları  uçuşu ile saat  03.35 de İstanbul,a uçuş.Varışın ardından Dışhatlar,a geçiş.07.05’de İspanya’nın başkenti Madrid’e hareket. Saat 10:30 da Madrid varışımızın ardından pasaport,bagaj işlemleri sonrası Madrid şehir turumuza başlıyoruz. Madrid’in sembolü haline gelen ayı ve kocayemiş ağacı heykeline ev sahipliği yapan şehrin en hareketli meydanı Puerta del Sol, geçmişte ölüm cezasına çarptırılan suçluların idam edildiği, taç giyme törenleri ve boğa güreşi gösterilerine ev sahipliği yapan Madrid’in ünlü tarihi meydanı Plaza Mayor, geleneksel bir pazarın aksine taze hazırlanmış tapaslar, jambonlar, zeytin, fırın ürünleri ve çeşitli lezzetleri içinde barındıran otuzdan fazla farklı satıcının oluşturduğu oldukça canlı ve kalabalık gurme pazarı El Mercado San Miguel, ünlü İspanyol yazar Cervantes adına yaptırılmış olup yazarın en büyük yaratıcısı olduğu hikayenin kahramanlarından olan Don kişot ve Sancho Panza’nın bronz heykelleryle ünlü ayrıca meydanın en büyük simgesi 26 katlı Edificio Espana binasın bulunduğu Plaza De Espana gezildikten sonra otelimize yerleşme,serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2. Gün MADRİD - TOLEDO

Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından    Toledo Turu. Toledo gerçek bir açıkhava müzesi ve İspanya’nın eski başkenti, UNESCO Dünya Mirası listesinin en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin en heybetli katedrali, dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yaparak dünyanın sayılı müzeleriyle yarışır hale gelmiştir. El Greco’nun kenti olarak bilinen Toledo, 16. yy’dan günümüze değişmeden gelmeyi başarmıştır. Roma, vizigot, arap, gotik, rönesans mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, El Greco’nun tabloları, tipik pastaneler, Damascino mağazaları ve tabii ki ünlü katedrali ile turistik bir haç yeridir. Toledo’daki başka bir gelenek Arapların kenti fethettikleri zamandan kalma badem ezmesi imalatıdır. İnsanın ağzını sulandıran bu şekerlemeyi tatmadan Toledo ziyareti bitmiş sayılmaz. Yahudi mahallesi içerisinde yapacağımız yürüyüşün ardından Madrid’e hareket. Konaklama otelimizde.

3. Gün MADRİD- MALAGA- RONDA-GRANADA

Sabah kahvaltıdan sonra Madrid’in turistik ikonlarından birini oluşturan yaklaşık 30 metre yüksekliğindeki granit giriş kapısıyla dikkat çeken cephesi heykeller, başlıklar ve dekoratif kabartmalarla süslenmiş Puerta de Alcala, yaklaşık yüz yıl önce halka açılan, Madridlilerin nefes almak, dinlenmek, zaman geçirmek için toplandığı 130 hektarlık yeşil alan sahip adımınızı attığınız anda sokak müzisyenlerinin tınıları ve huzurlu görüntüsü sizi içine alacak muhteşem Retiro Park, adını Roma doğa tanrıçası Kibele’den alan neoklasik heykelleri ve çeşmesiyle ünlü Plaza De Cibeles (Kibele Meydanı), en tepesinde kanatlı zaferi temsil eden günümüzde Madrid şehrinin simgesi haline gelmiş olan heykelle donaltılmış Metropolis Binası görüldükten sonra havalimanına hareket.bilet, bagaj işlemlerinden sonra Malaga,ya uçuş. Varışımızın ardından özel aracımız ile Setenil De Las Bodegas & Ronda gezimiz için hareket Kayanın altına kurulmuş bir köy olan Setenil De Las Bodegas’ı ziyaret ediyoruz. Tepesinin büyük bir kayadan oluşmasından ötürü baştan sonra bir ev inşa etmeye gerek olmayan köyde, evlerin sadece bir ön cephesi ve iç duvarları bulunuyor. Yapısal olarak oldukça enteresan olan bu köyde gerçekleştireceğimiz yürüyüş gezimizin ardından sonraki durağımız olan Ronda’ya doğru yola çıkıyoruz. Yüksek bir kayalık vadi üzerine kurulu olan tarihi şehirde eski ve yeni şehri birbirine bağlayan taş köprü Puante Nuevo, Mondragon Sarayı, tarihi kiliseler görülecek yerler arasındadır.Daha sonra Granada,ya hareket.Varışın ardından , şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tarihi Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla Meydanı, Arap Çarşısı ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır.Daha sonra otelimize hareket ediyoruz.Yerleşme.Serbest zaman.Geceleme otelimizde.

4. Gün GRANADA

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sonrasında Al Hambra Sarayı gezisi için hareket. Bu turumuzda Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Al Hambra Sarayı ziyaret edeceğiz. Tur sonrası akşamüzerine kadar serbest zaman. Rehberimizin belirteceği saatte buluşarak Albaicin & Sacramonte Çingene Mahallesi gezisi için hareket ediyoruz. Al Hambra Sarayı çevresine, Sierra Nevada dağının eteklerinde bulunan Albaicin bölgesinde unutulmaz bir çingene gösterisi izleyecek, gösteriden sonra Granada'nın bu en eski yerleşim yeri olan Sacromonte ve Albaicin bölgesini gezme ve Al Hambra Sarayı’nı gece ışıklandırılmış şekilde görme fırsatını yakalayacaksınız. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.Geceleme otelimizde.

5. Gün GRANADA CORDOBA–SEVILLA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Cordoba Eski Şehir & Cordoba Camii gezimiz için Hareket. X. ve XI. yy.’da dünyanın en kalabalık şehirlerinden birisi olan Cordoba’da, o dönem Yahudi, Hristiyan ve Müslüman halkları barış içinde yaşamaktaydı ve şehir, önemli filozoflar, bilim insanları ve sanatçıların katkısı ile Avrupa’nın en önemli kültür merkezlerinden biri haline gelmişti. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Cordoba şehrinde yapılacak olan gezimizde rönesanstan kalma Palacio de Viana, Musevi Mahallesi ve yapımına 785 yılında başlanıp 987 yılında tamamlanan, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii görülecek yerler arasındadır. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra yolculuğumuza Sevilla’ya doğru devam ediyoruz. Varışı takiben gerçekleştirilecek panoramik şehir turunda; İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz Opsiyonel olarak düzenlenecek bir İspanya klasiği olan Flamenco Şov Gecesi’ne katılabilirler. Gece sonunda otelimize dönüyoruz.

6. Gün SEVILLA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Alcazar Sarayı & Sevilla Katedrali gezisi için hareket ediyoruz. Arap mimarisinin eşsiz örneklerinden biri olan Alcazar Sarayı ve bahçelerini gezdikten sonra dünyanın en büyük 3. katedrali olan Sevilla Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra ise öğleden sonramıza Beyaz Köyler gezisi ile keyif katıyoruz. Arcos De La Frontera; Roma döneminde kurulmuş ve Kurtuba halifeliği döneminde Mağribi kalesine dönüştürülmüştür, labirant sokakları ile tipik beyaz Endülüs kasabasıdır. Görülecek yerler arasında Iglesia de Santa Maria de la Asuncion, Iglesia de San Pedro bulunmaktadır. Ronda; Emeviler’in yarımadadan çekilirken İspanyollara en son teslim ettikleri kale olma özelliği taşımaktadır bu nedenle hem İslam hem de Hristiyan dinlerinin etkisi altında kalmış, silinmeyen izlerle bezenmiş olarak göze çarpıyor. Kireç taşından dik bir yarığın iki tarafında büyük bir kayalığın üzerinde kurulmuş ve dünyanın en eski boğa güreşi arenasının bulunduğu tipik beyaz Endülüs köyüdür. Görülecek yerler arasında Casa Del Rey Moro, Palacio Mondragon, Puento Nuevo yer almaktadır. Gezi sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

7. Gün SEVILLA–CADIZ-MARBELLA–MALAGA

Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra. Cadiz ,e hareket. 8 Endülüs şehrinin başkenti olarak bilinen bu liman kenti. Uzun plajları, dar sokakları ve geniş meydanlarıyla dikkat çekmektedir. Cadiz, Avrupa’nın en eski şehirleri arasında gösterilmektedir. Bölgede gerçekleştirilen arkeolojik araştırmalar sonucunda şehirde 3100 yıllık kalıntılar bulunmuştur. Yüzlerce yıllık tarihe sahip Cadiz, de Cadiz Katedrali, San Marcos Kalesi, San Sebastian Kalesi ve Torre De Poniente Panoromik olarak görülecektir.Daha sonra Marbella'ya hareket ediyoruz . Varışta şehir turu sonrası Puerto Banus'ta (Banus Limanı) serbest zaman. İspanya’nın en meşhur limanı olan Puerto Banus, dünyanın en lüks yatlarının demirlediği bir yer. Bu sebeple her an bir Hollywood ünlüsüyle ya da kraliyet ailesinin bir üyesiyle karşılaşma ihtimaliniz bulunuyor. Gucci, Dior ve Dolce & Gabbana gibi pahalı markaların en özel ürünleri, ilk olarak yine bu bölgede satışa sunuluyor. Serbest zaman sonrası Malaga,ya hareket .Otele yerleşme serbest zaman.Geceleme otelimizde.

 

8. Gün MALAGA -İSTANBUL-ANTALYA

Sabah kahvaltısının ardından valizlerimiz ile otelden ayrılarak Malaga gezimize başlıyoruz.  Ünlü ressam Pablo Picasso’nun doğduğu şehir olan Malaga'daki turumuzda; Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Malaga Katedrali, Calle Marques de Larios, Cervantes Tiyatrosu, Puerto Marina (Liman), La Alcazaba ve panoramik olarak Gibralfaro Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası Havalimanına transfer.Saat 18.00 d THY ile Istanbul,a hareket.Varışın ardından iç hatlar,a geçiş. Gece saat 02.50 de Antalya,ya varış. Turumuzun sonu.

Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
27.09.2024 - 04.10.20243 & 4 Yıldızlı OtellerMüsait1.890,00 €2.590,00 €1.890,00 €--Taksitler »
Ek Bilgiler

İptal Şartları

Notlar

ENDÜLÜS Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

7/24 İLETİŞİM HATLARIMIZ!
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 0533 916 14 19
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Antalya-İstanbul -Madrid-Malaga-İstanbul-Antalya ekonomi sınıfı uçuşlar.

* Madrid – Malaga ekonomi sınıf iç hat bileti.

* 3*,4*, otellerde  oda kahvaltı konaklama

* Madrid turu

* Toledo turu

* Malaga,Granada,Ronda turu

* Cordoba turu

* Cadiz turu

* Marbella turu

* Tüm Transferler

 *Türkçe rehberlik

* Şehir vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (minibar, bar, restoran, telefon, kuru temizleme)

* Yurtdışı çıkış harcı

* Bahşiş  10 EUR (Günlük)

* Öğlen veAkşam yemekleri

* Vize ücreti

* Seyahat sigortası 

* Müze,ören yeri girişleri                                                                                                                                                                                                                                                         

Benzer Turlar

PUANLA VE YORUM YAP
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.