TUNCELİ OVACIK TURU

 • TUNCELİ OVACIK TURU
 • TUNCELİ OVACIK TURU
 • TUNCELİ OVACIK TURU
 • TUNCELİ OVACIK TURU
 • TUNCELİ OVACIK TURU
Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a

1. Gün ANTALYA - MALATYA - DİVRİĞİ

Sabah 09.30'da Antalya Havalimanı'nda buluşmamızın ardından Sun Express Havayolları 10:55 Antalya-Malatya uçuşu ile gezimize başlıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen aracımızla buluşuyor ve vereceğimiz öğle yemeği molamızdan sonra Beş Konaklar Etnoğrafya Müzesi, Eski Malatya Evleri, dünyanın üçüncü Asya ve Avrupa`nın en büyük Fotoğraf Makinesi Müzesini geziyor ve panoramik şehir turumuzu bitirdikten sonra aracımızla buluşuyor ve zengin demir madenleri barındıran toprakların üzerine kurulmuş olan Divriği'ne geçiyoruz.1985 yılında UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Ortaçağda inşa edilen Divriği Ulucamii ve Darüşşifası'nı rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyor ve akşam yemeğimizi almak üzere Mühürzade Konağına geçiyoruz. Divriğinin yöresel lezzetlerini tadıyor ve konaklamak üzere otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Extra 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: MENGÜCEK OTEL 

2. Gün KEMALİYE - ARAPKİR - KEBAN BARAJI - PERTEK - TUNCELİ

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kemaliye’ye gidiyoruz. Ahmet Kutsi Tecer’in ‘’Orada bir köy var uzakta‘’ şiirine konu olmuş Kemaliye’de ilk olarak Karanlık Kanyon’u geziyoruz.Dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan ve yer yer yüksekliği 800 metrenin üzerine çıkan,sarp ve dik yamaçların kıyısı boyunca uzanan bu kanyon ve İnsanların tamamen elleri ile oyarak açtığı ve zamanında Kemaliye -Divriği arasında bağlantı oluşturan bu yol, insan emeği ve kararlılığının günümüzde yaşayan en büyük sembolüdür.Taş Yol gezimiz sonrasında Tübitak tarafından bölgede düzenlenen doğa gezileri sırasında toplanmış olan canlı-bitki-maden türlerinin sergilendiği, ülkemizin en büyük Doğa Tarih Müzesi’ni geziyoruz.

Sonrasında oldukça keyifli bir yer olan Taş Dibi mahallesinde yer alan Lökhane’ye gidiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Hıdır Abdal Sultan tarafından kurulan ve günümüze kadar 700 yıllık geçmişi ile tarihi ve turistik değerlere sahip; dik bir yamaçta, bahçeler arasında havası ve suyunun temizliği ile dikkat çeken tarihi ve turistik Ocak Köyü’ne gidiyoruz tarihi,müzesi,hamamı,kültür merkezi,tiyatro salonu,ve helikopter pisti ile ülkemizin örnek köylerden biri olmuştur. Alevi ve Sünni köylülerin birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığı Ocak Köyü'nde; Türkiye’nin ilk köy müzesi olan Ali Gürer Müzesi’ni, tarihi çeşmesini, anıt ağacını görecek ve Cem Evi’nde Alevilik hakkında bilgiler alacağız  ardından Arapgir’in Onar Köyü’ne hareket ediyoruz.Burada bulunan Göktürkçe yazılan mezar taşları ve tarihte bilinen en eski Cem Evi’ni geziyoruz  ve  Keban baraj sularının çevrelediği  Pertek Kalesi manzarası eşliğinde feribot ile Pertek`e geçiyoruz. Evliya Çelebi’nin tarifine göre, Diyarbakır’daki Artukoğulları sülalesinden bir Türk Beyi tarafından yaptırıldığı sanılmakta olan Sağman Kalesi (Derun-i Hisar) ve Sağman Cami (Salih Bey Cami)  iki ayrı tepede bizleri karşılıyor.Akşam yemeği ve konaklama Tunceli’deki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: https://tunceliogretmenevi.com.tr/

3. Gün KUTU DERESİ-DÜZGÜN BABA TÜRBESİ - MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI - ANA FATMA - MUNZUR GÖZELERİ - OVACIK - TUNCELİ

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, il merkezine yaklaşık 30 km uzaklıkta olan ve içinde gözelerin de bulunduğu  Pülümür Çayı kenarında yer alan Kutudere'ye gidiyoruz.Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Munzur Vadisi’ne geçiyoruz. Munzur Vadisi Milli Parkı,Tunceli il merkezinden yaklaşık 8 kilometre sonra başlamaktadır ve Ovacık ilçesi ile Tunceli arasında kalan Munzur Vadisi'ni kapsamaktadır. Türkiye’nin en büyük Milli Parklarından biri olan Munzur Vadisi; endemik bitki türleri, hayvan türleri ile zengin bir flora ve fauna'ya sahiptir. Vadi içerisinde ilk olarak bölgenin önemli ziyaret noktalarından olan Ana Fatma ziyaretgahında duruyoruz .Sonrasında gözeleri ile ünlü Ovacık bir sonraki durağımız. Merkezinde yöresel ürünleri tanıdıktan sonra Munzur Gözelerine gidiyoruz. Efsaneye göre, hacca giden ağasına götürdüğü helvadan dolayı ermiş sayılan Munzur isimli çobanın, eli öpülmek istenince kaçarken  şimdiki Munzur Irmağı'nın çıktığı ilk yere geldikleri zaman Munzur’un elindeki süt dolu çanak dökülür ve sütün döküldüğü yerde, süt gibi bembeyaz bir su fışkırır. Munzur kırk adım daha atar. Fışkıran bu sulardan bir ırmak meydana gelir. Munzur’un arkasından koşanlar bu ırmaktan öteye geçemezler. Munzur da bu dağlarda kaybolur gider .Munzur Dağlarının eteklerinden yaklaşık 200-300 metrelik alanda, karstik kaynaktan irili ufaklı 40 göz halinde fışkıran beyaz köpüklü buz gibi sular, yamaçlardan aşağılara doğru küçük şelaleler oluşturarak akmakta ve Munzur suyunu oluşturmaktadır. Karstik kayaların, gözelerin ve Munzur suyunun bir arada oluşturduğu doğal çevrede  eşine ender rastlanan özellikleri ve görsel değerlerini yaşamak üzere serbest zaman veriyoruz ve Munzur Baba  ziyaretimizi yaparak Tunceli’ye  gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Tunceli'deki otelimizde

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: https://tunceliogretmenevi.com.tr/

4. Gün TUNCELİ - HARPUT - ELAZIĞ - ARSLANTEPE HÖYÜĞÜ - BATTAL GAZİ - ULUCAMİ - MALATYA - ANTALYA

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası ilk olarak 1085 yılında Türklerin eline geçmiş Harput’a ulaşıyoruz. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, 4000 yıllık tarihe sahip Harput'ta önce, bütün Elazığ'ı ayaklarınızın altında gibi hissedeceğiniz Cam Teras'ta fotoğraf molası veriyoruz. Harput Dibek kahvesi ile keyifli bir mola veriyoruz. Ardından yapımında su kıtlığı nedeniyle, harcına su yerine süt kullanıldığı, bu yüzden “Süt Kalesi” denilen Harput Kalesi'ni fotoğrafladıktan sonra ,Artuklular  döneminde yapılmış Ulu Cami’ni görüyor ve sırasıyla , Sara Hatun Camii, Arap Baba Türbesi,Kurşunlu Camii, Cimşit Hamamı,Tarihi Harput evlerini rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz. Sonrasında aracımızla buluşuyor ve 1937 yılında Atatürk tarafından tahıl ambarı bolluk ve bereket anlamına gelen El'Azık adı verilmiş Elazığ'a gidiyoruz. Şehir merkezinde   Kapalı Çarşı, Bakırcılar Çarşısı ve yöresel ürünlerin tadımlarının da yapılacağı gezimiz sonrası  Fırat ırmağının (Karakaya Baraj Gölü) batı kıyısı yakınındaki Orduzu Beldesinde yer alan M.Ö.5000 yıllarından M.S. 11. yy.a kadar yerleşim gören . M.S. 5-6. yy.lar arasında Roma köyü olarak kullanılan  ve daha sonra Bizans Nekropolü (mezarlık) olarak yerleşimini tamamlayan  Arslantepe Höyüğünü ziyaret ettikten sonra  Battalgazi’ye geçiyoruz.IV.Murat’ın silahtarı Bosnalı Mustafa Paşa tarafından yaptırılmış Kervansarayı, dört eyvanlı plan ile İran`daki Büyük Selçuklu camilerinin Anadolu`daki ilk ve tek örneği olan Ulu Camii’yi görüyor ve Malatya merkeze geçiyoruz.Şehir merkezinde gezeceğimiz  kayısı pazarı,Şire Pazarı, Kanal Boyu ve panoramik şehir turumuzdan sonra serbest zaman veriyoruz ve sonrasında Antalya’ya dönmek üzere Malatya Hava Limanına geçiyor ve Sun Express in 22:55 Antalya uçağıyla dönüyor,bir sonraki TALYA TUR ORGANİZASYONUnda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Extra

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
08.09.2022Tur Bedeli3.600,00 TL4.200,00 TL 3.600,00 TL0 - 2 Yaş 200,00 TL
3 - 11 Yaş 3.250,00 TL
0 - 2 Yaş 200.00 TL
3 - 11 Yaş 3.250,00 TL
Taksitler »
27.10.2022Tur Bedeli3.600,00 TL4.200,00 TL 3.600,00 TL0 - 2 Yaş 200,00 TL
3 - 11 Yaş 3.250,00 TL
0 - 2 Yaş 200.00 TL
3 - 11 Yaş 3.250,00 TL
Taksitler »
Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

TUNCELİ OVACIK TURU Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

İletişime Geç!
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 0535 548 51 57
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • 3 Gece Otel Konaklaması
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • 3 Akşam Yemeği
 • Antalya- Malatya Uçak Bileti
 • Malatya-Antalya Uçak Bileti
 • Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik 
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm Yemeklerde ve Molalarda Alınan İçecekler
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)

 

Benzer Turlar