COSTA FAVOLOSA İLE AKDENİZ&TUNUS&FAS

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a

Gemi ile ilgili detaylı bilgi ve görseller için lütfen barkod’u okutunuz

 

Itinerary Map

COSTA FAVOLOSA  İLE  AKDENİZ&TUNUS&FAS

    21.09.2023  HAREKETLİ

15 Gece 16 Gün

UÇUŞ BİLGİLERİ

TARİH

UÇUŞ KODU

PARKUR

KALKIŞ

VARIŞ

21.09.2023

PC 1125

SAW - MRS

11:10

12:40

06.10.2023

PC 1126

MRS - SAW

16:20

20:20

 

 

 

 

 

1.    Gün    İSTANBUL – MARSİLYA
Sabiha Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde saat 09:00’da buluşma. Pegasus Hava  Yolları PC 1125 sefer sayılı uçağı ile saat 11.10 de Marsilya’ya hareket. Yerel saat ile 12:40’da varışımızın ardından bizi bekleyen otobüsümüze biniyoruz ve limana doğru yola çıkıyoruz. Check in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme için serbest zaman. Gemimiz akşam 17:00’da limandan ayrılıyor. 

2.    Gün    BARSELONA
Gemimiz sabah 07.00’da Barselona limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Barcelona Şehir Turu” na katılabilirler.  Limandan özel aracımız ile Avrupa’nın en güzel metropollerinden biri olan Barcelona'da panoromik şehir tutumuza başlıyoruz. Şehir turumuz esnasında ilk olarak dışarıdan Sagrada Famila görülecek yerler arasındadır.Ardından  La Rambla Caddesi, Cristoforo Colombo Anıtı, Maremagnum Suni Limanı, , Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evlerinin bir sokak müzesine dönüştürdüğü Paseu de Gracia caddesi ve en temel eseri Sagrada Familia göreceğimiz yerler arasında. Ardından alışveriş için serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz. Gemimiz akşam 13.00’ da limandan ayrılacaktır.

3.    Gün    SAVONA
Gemimiz saat 09:00’da Savona limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği ‘Cenova şehir turu & Portofino turu’na katılabilirler. İtalya’nın tarihi ve kültürel şehirlerinden biri olan bu liman kentini keşfetmek ayrı bir keyif olacaktır. Gemimiz saat 16:30’da limandan ayrılacaktır. 
    
4.    Gün    CIVITAVECCHIA (ROMA)
Gemimiz saat 08.00’de Civitavecchia limanına yanaşacaktır. Gemide alacağımız sabah kahvaltımızın ardından arzu eden misafirler rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği ‘Roma şehir turu’na katılabilirler. Bu turumuzda Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen San Pietro Meydanı ve Bazilikası, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Gemimiz akşam saat 18:00 de limandan ayrılacaktır.
 
5.    Gün    PALERMO
Gemimiz sabah 10.00’da Palermo limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Palermo & Cefalu Şehir Turu” na katılabilirler.  Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefalu’da 12.yüzyıl tarihi katedral, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokaklarında geçireceğimiz vakit ardından Palermo’ya devam ediyoruz. Palermo’ya varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Cappella Palatina, San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Normanni Sarayı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek yerler arasındadır.. Gemimiz akşam 19.00’ da limandan ayrılacaktır

6.    Gün    LA GOULETTE
Gemimiz sabah 07.00’da La Goulette limanına yanaşacaktır. Başkent Tunus'un 12 km doğusunda Tunus Körfezi ve Tunus Gölü'nün kıyısında yer almakta olup Tunus metropoliten alanının bir parçasıdır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “La Goulette & Tunus Şehir Turu” na katılabilirler.  Limandan özel aracımız ile ayrılarak Bardo Müzesi; Hammouda Paşanın Mezarı ve Camisi; St. Vincent de Paul Katedrali gibi tarihi yerlerin yanı sıra dünyaca meşhur yerel Tunus Pazarları (Souk de Chechias (Şapka Pazarı), Souk des Femmes (Kadınlar Pazarı), Souk de la Laine (Yün Pazarı), Souk des Orfevres (Kuyumcular Çarşısı), Souk des Tapis (Halıcılar Çarşısı), Souk de Etoffes (Tuhafiye Pazarı), Souk el Attarine (Parfüm pazarı) görülecek yerler arasındadır. Ardından alışveriş için serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz. Gemimiz akşam 18.00’ de limandan ayrılacaktır.

7.    Gün    DENİZDE SEYİR
Denizde seyir halinde geçecek olan bu günde geminin açık ve kapalı havuzlarından, fitness sauna gibi aktivitelerinden ya da gümrüksüz mağazalardan alışveriş yaparak zamanınızı geçirebilirsiniz. Bunun dışında şovlar ve müzik eşliğinde barda eğlenceli vakit geçirip kumarhanede şansınızı denemek isteyebilirsiniz. 
  
8.    Gün    CARTAGENA
Gemimiz sabah 08.00’de limana yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Cartagena Şehir Turu” na katılabilirler. Limandan özel aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz. İspanya’nın Akdeniz sahilindeki İberya yarımadasındaki büyük deniz üssüdür. Tarihi ve kültürel yerleri keşfetmenin ardından alışveriş için serbest zamanımız olacak ve gemimize geri döneceğiz. Gemimiz akşam 16.00’ da limandan ayrılacaktır 

9.    Gün    TANCA
Gemimiz sabah 08.00’de Tanca limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Tanca Keşif Turu” na katılabilirler. İlk durağımız olan Cap Spartel’e doğru yola çıkıyoruz. Atlas Okyanusu ve Akdeniz’in birleştiği noktayı burada görüyoruz. 150 yıllık ve hala çalışan deniz fenerini de yine burada görme imkanına kavuşuyoruz. Daha sonra ‘Herkül Mağaraları’na doğru devam ediyoruz. Bu mağaralarda Herkül heykeli, yılan oynatıcıları yanısıra içerden bakıldığında Afrika kıtası şeklinde denize bakan kapıyı da görebiliyorsunuz. Ardından gemiye dönüş akşam yemeği ve serbest zaman. Gemimiz akşam 19:00 da limandan ayrılacaktır.

10.    Gün    KAZABLANKA
Gemimiz sabah 07.00’de limana yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra ‘Kazablanka şehir turu’na katılabilirler. Panoramik olarak yapılacak şehir turunda 1930 yılında inşa edilmiş ve farklı bir mimarisi olan Sacre-coeur Katedrali, Fas’ın en büyük dünyanın 2. Büyük camisi olan ve 1993 yılında ibadete açılan, ince ince işlenmiş bir nakış kadar güzel detaylara sahip Hassan II Camii, Adliye binası, paşa evi, hapishane, parlamento, resepsiyon binasından oluşan bir kompleks olan Mahkamat al Pacha (Paşa'nın mahkemesi);minareye benzeyen bir yapısı olan kare tabanlı Kazablanka Saat kulesi göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz. Geceleme limanda

11.    Gün    KAZABLANKA
Sabah kahvaltımızın ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra ‘Marakeş şehir turu’na katılabilirler. Serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz. Gemimiz akşam 20:00 da limandan ayrılacaktır

12.    Gün    CADIZ
Gemimiz sabah 10.00’da limana yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Cadiz Şehir Turu” na katılabilirler. Limandan özel aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz. İspanya’nın Endülüs Bölgesinde, donanmaya ev sahipliği yapan önemli bir şehridir. Tarihi ve kültürel yerleri keşfetmenin ardından alışveriş için serbest zamanımız olacak ve gemimize geri döneceğiz. Gemimiz akşam 20.00’ da limandan ayrılacaktır 

13.    Gün    MALAGA
Gemimiz sabah 08.00’de Malaga limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Malaga Şehir Turu” na katılabilirler. Akdeniz sahillerinde "Costa del Sol" üzerinde kurulmuş bir liman ve sahil şehri olan Malaga’da ki bu turumuzda  Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatorosu, Puerto Marina (Liman) ve La Alcazaba göreceğimiz yerler arasında. Alışveriş için serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz. Gemimiz akşam 19.00’ de limandan ayrılacaktır.

14.    Gün    DENİZDE SEYİR
Denizde seyir halinde geçecek olan bu günde geminin açık ve kapalı havuzlarından, fitness sauna gibi aktivitelerinden ya da gümrüksüz mağazalardan alışveriş yaparak zamanınızı geçirebilirsiniz. Bunun dışında şovlar ve müzik eşliğinde barda eğlenceli vakit geçirip kumarhanede şansınızı denemek isteyebilirsiniz. 

15.    Gün    BARSELONA
Gemimiz sabah 08.00’da Barselona limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Barcelona Şehir Turu” na katılabilirler.  Limandan özel aracımız ile Avrupa’nın en güzel metropollerinden biri olan Barcelona'da panoromik şehir tutumuza başlıyoruz. Ardından alışveriş için serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz. Gemimiz akşam 18.00’ da limandan ayrılacaktır.
 
16.    Gün    MARSİLYA-İSTANBUL
Gemimiz sabah saat 08.00 de limana yanaşacaktır. Gemimizde alacağımız kahvaltının ardından gemiden ayrılıyoruz. Limanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile havalimanına hareket, varış, bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC  1126 sefer sayılı uçağıyla saat 16:20  İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 20:20  İstanbul’a varış. Bir başka keyifli gezimizde buluşmak üzere!

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Notlar

COSTA FAVOLOSA İLE AKDENİZ&TUNUS&FAS Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

7/24 İLETİŞİM HATLARIMIZ!
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 0533 916 14 19
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • PGC ile ekonomi sınıfı İstanbul(SAW) – MARSİLYA (MRS) - İstanbul(SAW) uçuşu
 • Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 15 gece tam pansiyon konaklama 
 • Havaalanı - liman - havaalanı transferleri.
 • Türkçe Rehberlik hizmeti.(min 20 kişi)
 • Her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar
 • Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri
 • Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği
 • Fitness
 • Havalimanı ve liman vergileri (500 EUR)
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Günlük kişi başı 11 EUR gemi servis ücreti (bahşişler)
 • Sağlık hizmetleri.
 • Kara turları
 • Güzellik merkezi ve SPA alanı
 • Gemideki tüm içecekler
 • Kişisel harcamalar (Internet, kuru temizleme, telefon, vb.)
 • Vize bedeli (Çok girişli shengen vizesi)
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • İç hat bağlantı uçuşları
 • Covid-19 sağlık sigortası

Benzer Turlar

PUANLA VE YORUM YAP
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.